Kervan Nakliyat SR / 2022-09-04

Ağır Nakliye Nedir? Nasıl oldu?
Ağır taşımacılık, standart dışı yüklerin özel ekipman ve araçlar yardımıyla kısa sürede güvenli bir şekilde taşınmasıdır. Bu süreç, yükün taşınmasının yanı sıra montaj, demontaj, depolama ve sigorta gibi özel hizmetleri de içermektedir. Son derece dikkatli bir şekilde yürütülmesi gereken bu faaliyetler profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir.

 

Ağır Taşımacılık Kapsamındaki Kargolar Nelerdir?
Ağır taşımacılık kapsamında taşınacak yüklerin, boyutları ve ağırlıkları normalin üzerinde olan yüklerin sökülmesi, monte edilmesi ve taşınması işidir. Türbinler, konteyner şantiyeleri, yatlar ve tekneler, enerji santralleri, silolar, kamyonlar, fuar stantları ve ekipmanları, ağır vasıtalar, iş makineleri, vinç malzemeleri, inşaat ve inşaat makineleri, boru hatları, köprü kirişleri, çelik kafes konstrüksiyonları, tekerlekli vinçler, jeneratör ve trafo gibi ağır yüklerin taşınması faaliyetlerini içerir. Büyük ölçekli ve ağır yüklerin taşınması çok zordur. Ayrıca bu büyük yüklerin taşınması ve yeni yerlerine monte edilmesi mühendislik hesapları gerektirir. Bu nedenle ağır nakliye operasyonlarını yürüten firma personelinin deneyimli ve bilgili olması çok önemlidir.

 

Lowbed Taşımacılık Nedir?
Ölçüsüz taşımacılığın Türkçe karşılığı olan lowbed taşımacılığı aynı zamanda ağır taşımacılık anlamına da gelmektedir. Kamyon veya tırlarla taşınamayacak yükleri taşımayan semi treylerlere lowbed denir. Ağır yük taşımacılığı için iş makinası, treyler veya tank adı verilen araçlar kullanıldığında yol stabilizasyonunu bozarlar. Ayrıca bu araçların hız seviyeleri de oldukça düşüktür. Bu nedenle ağır yüklerin taşınmasında lowbed adı verilen treylerler tercih edilmektedir. Bu faaliyetlere lowbed taşımacılığı da denilmektedir.

 

Ağır Taşımada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?
Lowbed araçlar, taşımacılık sektöründeki yükseklik sınırı, yük kapasitesi, yükleme - boşaltma ve manevra gibi önemli sorunların çözümüne yardımcı olur. Lowbed adı verilen treylerler, taşınacak yükün ağırlığına ve boyutuna göre daha uzun boylarda ayarlanabilmektedir. Lowbed araçlarda hidrolik kayar rampa gibi özellikler manevra yapmayı kolaylaştırır ve büyük kapasiteli yüklerin hızlı ve hasarsız taşınmasını sağlar. Ayrıca her kargo türü için farklı tasarım ve niteliklere sahip araçlar ile lowbed taşıma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Yurt içi ve yurt dışı taşımacılık faaliyetlerinin önemli bir alanı olan ağır taşımacılık hizmetlerinde tecrübe çok önemlidir. Araç kullanıcısının rota hakkında bilgi sahibi olması, büyük kapasiteli lowbed araçların sorunsuz bir şekilde gelmesindeki en önemli etkenlerden biridir. Ayrıca ağır yük taşımacılığı yapan bir firmanın nakliye dışında depolama, demontaj-kurulum ve sigorta gibi önemli faaliyetleri de gerçekleştirmesi oldukça önemlidir.

 

Önemli bir lojistik hizmeti olan ağır taşımacılık faaliyetleri için mutlaka deneyimli bir firma seçmelisiniz. Lowbed taşımacılığında profesyonel hizmetler sunan Yolda ekibine güvenerek sorunsuz hizmetin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Güvenilir ve profesyonel bir ulaşım için vakit kaybetmeden Kervancınakliyat.com'u ziyaret edebilir ve daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.